HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Unimas Endüstriyel Elmaslar Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1986 yılında kuruldu. İlk dönemlerinde cam sektörüne başarılı ürünler sunan şirket daha sonra cam sektöründeki durağanlık nedeniyle geliştirmekte olduğu beton ve asfalt kesme ve delme bıçaklarının üretimine ağırlık verdi ve çok kısa sürede elmaslı testerelerin bu bölümünde Türkiye’de kalite lideri konumuna geldi. Halen beton ve asfalt kesiminde en uzun metrajı veren testereleri tartışmasız Unimas üretmektedir. Eklemek gerekir ki birim metre tul maliyeti açısından en düşük rakamlarla büyük projeleri gerçeleştirmek isteyen bütün ciddi ve maliyet konsepti taşıyan kullanıcılar ve müteahhitler tereddütsüz Unimas’ı tercih etmektedirler.

KOSGEB Projeleri, TUBİTAK Projeleri

İki Kez
Faydalı Model Belgesi

Beton, Mermer,
Granit Kesim​

Dairesel testere ve elmas boncuk halat üretimi​

Neler Yapıyoruz?

Unimas, 2000 yılından beri mermer ve granit kesim testereleri, yarma testereleri, kalibreler, kafa kesme, eskitme ve ebatlama bıçakları üretmektedir. Faaliyete geçmesinin hemen arkasından beton ve asfalt sektöründeki kaliteli testere üretme alışkanlığını bu sektöre de taşımış bulunmaktadır. Beton ve asfalt testerelerinde olduğu gibi, Unimas bu sektörde de birçok ‘ilk’’e imzasını atmış bulunmaktadır.

Misyonumuz

Kuruluşumuz, ürettiği elmaslı kesicilerin erişilebilir en yüksek kalitede olmasına özen gösterir. Üniversitelerden danışmanlıklar alırız. Yabancı yayınları yakından izleriz. Dünya çapında konumuzla ilgili buluşlarla ve yeni uygulamalarla ilgileniriz. En hızlı kesim yapan kesiciler yapmaya özen gösteririz. Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir.

2015 yılı satışlarımızın %51’i yurtdışına yapıldı.

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz

 • Asfalt Kesim Bıçakları
 • Taze Beton Kesim Bıçakları
 • Eski Beton Kesim Bıçakları
 • Öngerilimli Beton Kesim Bıçakları
 • Gazbeton Kesim Bıçakları
 • Beton Pah Bıçakları
 • Beton Derz Genişletme Bıçakları
 • Beton Yüzey Temizleme Soketleri
 • Mermer Kesim Bıçakları
 • Granit Kesim Bıçakları
 • Refrakter Kesim Bıçakları
 • Tuğla (Bims vs.) Bıçakları
 • Katrak Lama Soketleri
 • Beton Karot Soketleri
 • Elmas Tel Halatlar

Ne Kadar Kestiğinizi Bilin…

1- Unimas bu sektöre girinceye kadar mermer kesim testerelerinin ömrü zamanla ifade ediliyordu. ‘Bu testere 3 ay gitti’ veya ‘testere 1 ayda bitti’ gibi hiçbir ölçü birimi ifade etmeyen terimlerle testerenin ömrü ifade ediliyordu. Unimas bu sektörde testerenin kestiği taşın  cinsinden performansını takip etmeye başladı. Her teslimatının ekinde ‘Müşteri memnuniyet formu’nu yolladı. Müşterisine ısrarla kullanılmış testerenin ne kadar metraj yaptığı soruldu; bu bilgiler tasnif edildi ve kesilen taşın cinsine göre ne kadar metraj yaptığı kayıt altına alındı. Böylelikle müşteri kesilen taşın her metre karesinin testereye düşen maliyetinin ne olduğunu görme olanağını buldu.Bundan başka bir vardiyada yapılan kesimlerin kaç  olduğu veya dakikada hangi taş kesilirken ne kadar bir hız elde edildiği ve bu değerin teorik değerlere ne kadar yaklaşmış olabileceği daha belirgin konuşulmaya başlandı.

Yenilikçi Soketler…

2- Unimas bu sektöre girene kadar, kendi rakipleri tarafından üretilmekte olan benzer soket formlarından ayrı ve daha güçlü soket formları geliştirdi bunları piyasaya sundu. Örneğin Unimas Sandviç Soket sistemi bugün 1000 mm – 1800 mm çapındaki mermer kesim testerelerinin tümünde uygulanmaktadır. Bunun dışında, Unimas özellikle çamurlu taşlarda başarıyla kullanılan su kanallı soketleri geliştirdi  ve bu geliştirdiği sistemin faydalı model belgesini Türk Patent Enstitüsü’nden aldı.

KAPAT
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini seçin veya bize unimas@unimas.com.tr adresinden e-posta gönderin.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?